27" AOC Q27G4SRU
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 320 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 450 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology G-Sync Compatible, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface USB-B
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3.2 Gen 1 4 ×
USB 4 ×
Colour gamut
Adobe RGB 99.7 %
sRGB 136.9 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Functions Blue light filter, Flicker-free
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.4 cm
Height 51.6 cm
Depth 22.76 cm
Weight 6.11 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Warranty
Extended warranty Pick-up & Return
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 25 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 26 W
Typical power consumption 25 W
Code:  WC118a12bc14
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" AOC Q27G4SRU
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" AOC Q27G4SRU
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" AOC Q27G4SRU
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" AOC Q27G4SRU