Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR Winter Berries Assorted 60 sachets, cover
10.90 €
In stock 4 pcs
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 120 g, composition cranberry, raspberry, sea buckthorn and currants - 0.18 €/pcs - from 90.83 €/1 kg
BASILUR White Tea Assorted 40 sachets, packed
10.49 €
In stock > 10 pcs
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g - 0.26 €/pcs - from 174.83 €/1 kg
Basilur Carnival Winter Festival 75 g sheet
13.79 €
In stock > 5 pcs
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 183.87 €/1 kg
Basilur Carnival Festival Delight 75 g tin
13.69 €
In stock 2 pcs
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 182.53 €/1 kg
BASILUR Four Seasons Summer Tea 25 × 1,5 g
3.89 €
In stock > 20 pcs
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 38 g - 0.32 €/pcs - from 102.37 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted 60 bags, wrapper
10.09 €
In stock > 10 pcs
Tea - Mix of fruit teas, flavoured, portioned 60x1,8g; Ingredients: Forest Fruits - apple, elderberry, strawberry, raspberry, hibiscus, rosehip, creamy and vanilla aroma Orange...
BASILUR Without Hibiscus Assorted 40 × 1,8 g, cover
9.79 €
In stock 1 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, hibiscus, Strawberry, orange, stevia and rosehip - 0.24 €/pcs - from 135.97 €/1 kg
Basilur Premium Jasmine Green 100 × 2 g unsupplemented
7.39 €
In stock 1 pcs
Tea - green, tea blend, weight 200 g - 36.95 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Lavender Berry paper 75 g
6.59 €
In stock > 10 pcs
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition lavender and currant - 1.10 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
BASILUR Gin & Tonic Tea Blue Book Assorted Tin 32 × 1,5 g
14.39 €
In stock > 5 pcs
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, Weight 48 g, composition lemongrass, hibiscus, butterfly flower and juniper - 2.40 €/pcs - from 299.79 €/1 kg
BASILUR Bouquet Jasmin 100 g, paper
5.09 €
In stock > 10 pcs
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition jasmine - 50.90 €/1 kg
BASILUR Specialty English Breakfast paper 100 g
5.79 €
In stock > 10 pcs
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 0.48 €/pcs - from 57.90 €/1 kg
Basilur Personal Fruit Shop 100 g paper
5.89 €
In stock > 10 pcs
Tea - black, tea blend, weight 100 g - 58.90 €/1 kg
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry paper 100 g
6.59 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition apple, Strawberry, papaya and cherry - 0.55 €/pcs - from 65.90 €/1 kg
BASILUR Vintage Assorted wrapper 40 bags 75 g
8.99 €
In stock > 10 pcs
Tea - gift collection of festive black teas and green tea, flavoured, portioned - 0.22 €/pcs - from 119.87 €/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange paper 100 g
6.19 €
In stock > 10 pcs
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition of the cornflower, orange and mango - 0.52 €/pcs - from 61.90 €/1 kg
BASILUR Island of Tea Gold OP1 100 g, paper
5.09 €
In stock 4 pcs
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 50.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Strawberry Vanilla 20 × 1,5 g
4.59 €
In stock > 10 pcs
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g, composition strawberry and vanilla - 0.38 €/pcs - from 153 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Book Assorted 32 × 2 g, tin
14.29 €
In stock > 10 pcs
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, composition cranberry, raspberry and sea buckthorn - 0.45 €/pcs - from 223.28 €/1 kg
BASILUR gift Blue Tea Assorted pack of 40 gastro bags
9.89 €
In stock > 5 pcs
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g, composition lavender and butterfly flower - 0.82 €/pcs - from 164.83 €/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange 20 × 1,5 g
4.59 €
In stock > 10 pcs
Tea - white, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g, composition orange and mango - 0.38 €/pcs - from 153 €/1 kg
Basilur Book Assort 32 No.1 16 × 1,5 g, 16 × 2 g sheet
11.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - green and black, tea blend, weight 56 g - 212.50 €/1 kg