Reviews 27" Philips 27M2C5501
Interested in reviews of 27" Philips 27M2C5501? It got 4.6 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 27" Philips 27M2C5501 below. We will appreciate if you also share your experiences with 27" Philips 27M2C5501 after purchasing.
27" Philips 27M2C5501 - Monitor
27" Philips 27M2C5501
In stock > 5 pcs
Add to Cart
Zdeněk, Dolní Bousovflag
Rated 19/01/2026, variant 27" Philips 27M2C5501
Verified purchase - review from a price comparison website
0 ×Report
Automatic translation
Karel, Spytihněvflag
Rated 22/12/2025, variant 27" Philips 27M2C5501
Verified purchase
price/. super monitor
image
rgb(can be turned off or adjusted)
size
bullish monitor and stand( can be adjusted in all directions)
price( I haven't seen anything better for the money)
maybe just a black frame around the image( 5mm) but maybe I'll get used to it
0 ×Report
Automatic translation
Josef, Třeboňflag
Rated 04/12/2025, variant 27" Philips 27M2C5501
Reasonably priced, super monitor. If you're not looking for 240 Hz, the tahla option is an excellent choice.
Just the right amount of flex
Clear menu with Czech language selection. Button for joystick-like control.
Ambient backlight.
Good viewing angles.
Anonymous customerflag
Rated 29/11/2025, variant 27" Philips 27M2C5501
Verified purchase
super design, white colour, reddot award winner
nice picture in terms of colour and contrast
beautiful smooth image for casual web browsing
I'm returning and I'd rather take the 4k without Ambiglow
Ondřej, holysovflag
Rated 02/11/2025, variant 27" Philips 27M2C5501