27" Philips 27M2C5501
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 180 Hz
Response time 0.5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 5000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
Adobe RGB 89 %
sRGB 124 %
Features and functions
Features Adjustable height
Functions HDR
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 61.1 cm
Height 52.8 cm
Depth 24.7 cm
Weight 6.06 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 25 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 24.7 W
Code:  WC120a93l16
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" Philips 27M2C5501
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Philips 27M2C5501
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27M2C5501
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27M2C5501