Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR Ceylon Heritage Vintage Legacy 50 g sheet
Discounted -6 %
5.79 €
6.19 €
In stock > 10 pcs
Tea - 0.48 €/pcs - from 115.80 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Royal Breakfast Tea 50 g tin
Discounted -6 %
5.79 €
6.19 €
In stock > 10 pcs
Tea - 0.48 €/pcs - from 115.80 €/1 kg
BASILUR Ceylon Heritage Jasmine Green 50 g sheet
Discounted -6 %
5.79 €
6.19 €
In stock > 5 pcs
Tea - 0.48 €/pcs - from 115.80 €/1 kg
Basilur Tea Exports (Pvt) Ltd Fruit Forest Fruits 25 × 2 g unshelled
3.49 €
In stock > 20 pcs
Tea - 0.15 €/pcs - from 58.17 €/1 kg
Basilur Four Seasons Autumn 15 × 2 g pyramid paper
3.89 €
In stock 5 pcs
Tea - black, tea blend, weight 30 g - 129.67 €/1 kg
Basilur Earl Grey Green Assorted 40 × 1,5 g
Discounted -13 %
9.39 €
10.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - black, tea blend, weight 60 g - 156.50 €/1 kg
Basilur Carnival Christmas Fantasy 75 g sheet
Discounted -13 %
13.79 €
15.90 €
In stock > 5 pcs
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 183.87 €/1 kg
Basilur 2in1 Captains Gampola 30 g & 70 g sheet
Discounted -15 %
10.09 €
11.90 €
In stock > 5 pcs
Tea - black, tea blend, weight 100 g - 100.90 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Book Assorted Vol. III sheet 32 × 2 g
Discounted -14 %
13.59 €
15.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 58 g, composition lemon, hibiscus, apple, orange, stevia and rosehip - 2.27 €/pcs - from 212.34 €/1 kg
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry paper 100 g
6.59 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition apple, Strawberry, papaya and cherry - 0.55 €/pcs - from 65.90 €/1 kg
BASILUR Breakfast Tea Assorted Asia pack of 40 gastro bags
Discounted -10 %
8.99 €
9.99 €
In stock > 10 pcs
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, clove composition, cinnamon and ginger - 0.75 €/pcs - from 112.38 €/1 kg
BASILUR Music Concert Christmas sheet 100g
from
9.76 €
In stock > 5 pcs
Tea - black tea flavoured with flavouring plant parts (pieces of fruit), sprinkled, composition: black FBOP tea, cornflower 0,25%, blue malva 0,25%, pineapple 2%, ginger 1,5%,...
Basilur Vintage Book Assorted 24 × 2 g, 8 × 1.5 g sheet
Discounted -14 %
14.49 €
16.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - green and black, tea blend, weight 60 g - 241.50 €/1 kg
BASILUR White Tea Peach Rose cover 20 × 1,5 g
Discounted -19 %
4.59 €
5.69 €
In stock > 5 pcs
Tea - white, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g - 0.38 €/pcs - from 153 €/1 kg
BASILUR White Tea Forest Fruit 20 × 1,5 g
4.59 €
In stock > 10 pcs
Tea - white, tea bags, tea blend, Sri Lankan, weight 30 g - 0.38 €/pcs - from 153 €/1 kg
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry cover 25 × 1,8 g
4.19 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 45 g, composition basil, hibiscus, orange and rosehip - 0.35 €/pcs - from 93.11 €/1 kg
Basilur Tea Book III. Green 100 g tin
11.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - gift tin packaging with quality Ceylon green loose tea flavoured with strawberry and cranberry - with aromas of fruit, vanilla and cream. - 119 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Velvet Peach paper 75 g
6.59 €
In stock > 5 pcs
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition orange and apricot - 1.10 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
BASILUR Festive Treats Golden Treasure Tin 75g
New arrival
6.99 €
In stock > 10 pcs
Tea - 0.12 €/pcs - from 93.20 €/1 kg
BASILUR Santa's Workshop Christmas Day Tin 75g
New arrival
12.19 €
In stock > 5 pcs
Tea - 0.20 €/pcs - from 162.53 €/1 kg
BASILUR Winter Theatre Act III: Festive Time paper 75g
New arrival
7.79 €
In stock > 10 pcs
Tea - 0.13 €/pcs - from 103.87 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Blackcurrant Paper 100g
New arrival
5.49 €
In stock > 10 pcs
Tea - 0.09 €/pcs - from 549 €/1 kg