Basilur
We can deliver Basilur products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 239
BASILUR Cold Brew Orange Mango 20 × 2 g
4.29 €
In stock 4 pcs
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 40 g, composition of hibiscus, orange, stevia, rosehip and mango - 0.36 €/pcs - from 107.25 €/1 kg
BASILUR Premium English Breakfast unshelled 100 × 2 g
7.29 €
In stock > 10 pcs
Tea - black, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 0.61 €/pcs - from 36.45 €/1 kg
BASILUR Premium Ceylon green unshelled 100 × 2 g
7.39 €
In stock 3 pcs
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 0.62 €/pcs - from 36.95 €/1 kg
BASILUR Premium Earl grey unshelled 100 × 2 g
7.49 €
In stock > 10 pcs
Tea - Black, bags, single-species, Sri Lankan, weight 200 g, composition bergamot - 37.45 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. II cover 40 gastro sachets
9.89 €
In stock 2 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition lemon and mango - 0.82 €/pcs - from 123.63 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. III cover 40 gastro sachets
9.39 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition cranberry and raspberry - 0.78 €/pcs - from 117.38 €/1 kg
BASILUR Fruit Forest Fruit wrapper 25 × 1,8 g
4.29 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 45 g, composition pomegranate, hibiscus, orange and rosehip - 0.36 €/pcs - from 95.33 €/1 kg
BASILUR Botanical Breeze Cooling Tea Assorted 40 sachets
8.99 €
In stock > 5 pcs
Tea - green and white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 65 g, composition chamomile, Lavender, mint and orange - 0.75 €/pcs - from 138.31 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Rosy Orange paper 75 g
6.59 €
In stock 5 pcs
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition of the cornflower, hibiscus, mint and rose - 1.10 €/pcs - from 87.87 €/1 kg
BASILUR Specialty Assort 60 bags, paper cassette
8.99 €
In stock > 10 pcs
Tea - black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 115 g - 0.15 €/pcs - from 78.17 €/1 kg
BASILUR White Tea Book Assorted 32 × 1,5 g, tin
15.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g, strawberry composition, orange, roses, vanilla and mango - 0.50 €/pcs - from 248.44 €/1 kg
BASILUR Winter Night´s Dream North Lights 100 g, tin
Discounted -12 %
11.29 €
12.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition strawberry and rose - 112.90 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 40 × 1,8 g, cover
Discounted -12 %
9.49 €
10.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 72 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 0.24 €/pcs - from 131.81 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Hot Apple 20 × 1,8 g, cover
4.09 €
In stock > 20 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, hibiscus, apple, jasmine, cinnamon and stevia - 0.20 €/pcs - from 113.61 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted 20 × 1,8 g, cover
4.69 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, cloves, hibiscus, apple, orange, cinnamon, stevia and rosehip - 0.23 €/pcs - from 130.28 €/1 kg
BASILUR Vintage Christmas Tree 85 g, paper
5.49 €
In stock 4 pcs
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 85 g, composition of the cornflower, apple, passion fruit and mango - 64.59 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Cherry Almond 20 × 1,8 g, cover
4.29 €
In stock > 10 pcs
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, orange, stevia and rosehip - 0.21 €/pcs - from 119.17 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Cranberries, 100g tin
from
7.49 €
In stock > 5 pcs
Tea - black tea flavoured with plant parts (pieces of fruit), sprinkled, composition: black tea, cranberry, cornflower, cranberry aroma - from 89.90 €/1 kg
Basilur Fruit Infusions Book Summer Fiesta 32 × 1,8 g sheet
15.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - mix of fruit teas, flavoured, portioned: 32x1,8g; Ingredients: Orange Peach - apple, hibiscus, orange peel, blackberry leaf, chicory root, aroma of red orange and peach;...
BASILUR Specialty Earl Grey 100 g, paper
5.79 €
Currently Unavailable
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g - 57.90 €/1 kg
Basilur Festival Story Book Assorted 32 × 2 g sheet
Discounted -14 %
14.49 €
16.90 €
Currently Unavailable
Tea - black and fruity, tea blend, weight 64 g - 226.41 €/1 kg