75" Thomson 75QG7C14
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 75 " (190.5 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Supported HDR standards Dolby Vision
Operating system
Operating system Google TV
Application
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
SMART functions HbbTV
Connectivity
Audio-video connectors HDMI 2.1, HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Audio connectors Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 166.8 cm
TV height 99 cm
TV depth 28.1 cm
Height without stand 95.6 cm
Depth without stand 8.9 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 24 W
Audio formats Dolby Atmos
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 125 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  QWK680x90
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 75" Thomson 75QG7C14
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Thomson 75QG7C14
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Thomson 75QG7C14
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Thomson 75QG7C14