55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 113 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2022
Application
Global applications MAGENTA TV, OKTAGON TV, SkyShowtime, Canal+
Czech apps Prima+, SledováníTV
Slovak apps SledováníTV
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2
Dimensions and weight
Height without stand 71.4 cm
Depth without stand 4.3 cm
Base width / leg spacing 122.2 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WS7910a01
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Sony Bravia QD-OLED XR-55A95K