55" Philips The One 55PUS8807
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 82 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG
Maximum brightness 500 nt
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2022
Application
Czech apps Prima+, Skylink Live TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Ambilight, Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Light sensor
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 71.83 cm
Depth without stand 7.97 cm
VESA mounting 200×300
Colour
Colour Silver
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Play-Fi, DTS HD, Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WC389o78f
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Philips The One 55PUS8807
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Philips The One 55PUS8807
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Philips The One 55PUS8807