50" Sharp 50HL4265E
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 58 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly, LepšíTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 4 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 64.5 cm
Depth without stand 8.2 cm
Base width / leg spacing 96.4 cm
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 24 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital AC4, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Code:  WB055y2def10
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
MORAVIA Consulting spol. s r.o., [email protected], Olomoucká 83, CZ-627 00 Brno
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 50" Sharp 50HL4265E
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Sharp 50HL4265E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Sharp 50HL4265E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Sharp 50HL4265E