49" Philips 49BDL2005X
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 48.5 " (123.19 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 8 ms
Maximum brightness 500 cd/m2
Native contrast 1200:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort, DVI
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface RJ-45 (LAN)
HDMI 2 ×
DVI 1 ×
DisplayPort 1 ×
VGA 1 ×
Features and functions
Features Pivot
Functions Picture In Picture (PiP)
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 107.76 cm
Height 60.78 cm
Depth 9.35 cm
Weight 21 kg
VESA mounting 400×400
Packaging
Cables included DVI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WC144s4a
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 49" Philips 49BDL2005X
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 49" Philips 49BDL2005X
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 49" Philips 49BDL2005X