40" Blaupunkt 40QCG6000S
Buy with code ALZADAYS15DE
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2026
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 89.3 cm
TV height 56.1 cm
TV depth 19.9 cm
TV weight 5.6 kg
Height without stand 50.9 cm
Depth without stand 8.2 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 39 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 39 W
Typical power consumption 39 W
Code:  TVblau016d
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 40" Blaupunkt 40QCG6000S
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Blaupunkt 40QCG6000S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Blaupunkt 40QCG6000S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Blaupunkt 40QCG6000S