32" Blaupunkt 32FBG5000S
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards Dolby Vision
Maximum brightness 220 nt
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech, English
Application
Global applications NETFLIX, Disney+
Slovak apps O2 TV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 71.9 cm
TV height 56.15 cm
TV depth 18.27 cm
TV weight 6.9 kg
Height without stand 51.45 cm
Depth without stand 8.03 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package Classic
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 27 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Code:  TVblau010b1
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 32" Blaupunkt 32FBG5000S
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Blaupunkt 32FBG5000S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Blaupunkt 32FBG5000
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Blaupunkt 32FBG5000