27" ViewSonic VX27G1-2K
Buy with code ALZADAYS10DE
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 180 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
Colour gamut
sRGB 110 %
Features and functions
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.51 cm
Height 45.57 cm
Depth 18.87 cm
Weight 3.1 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 24 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.3 W
Maximum power consumption 33 W
Code:  WV324a31
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ViewSonic VX27G1-2K
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ViewSonic VX27G1-2K
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ViewSonic VX27G1-2K
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ViewSonic VX27G1-2K