27" Dahua LM27-B201S
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 100 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
HDMI 1 ×
VGA 1 ×
Features and functions
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.41 cm
Height 36.3 cm
Depth 5.87 cm
Weight 3.84 kg
VESA mounting 75×75
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Maximum power consumption 25 W
Code:  WK0610b5
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" Dahua LM27-B201S
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Dahua LM27-B201S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Dahua LM27-B201S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Dahua LM27-B201S