27" ASUS ProArt PA27UCX-K
The product is localised for DE
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 1,000 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight Mini LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 2.0
Data interface USB
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 4 ×
Colour gamut
Adobe RGB 99.5 %
sRGB 100 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Functions Blue light filter, Flicker-free, Power Delivery, Picture In Picture (PiP)
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 62.5 cm
Height 36.7 cm
Depth 9.1 cm
Weight 11.5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 36 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 46 W
Code:  WA043v22c
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 27" ASUS ProArt PA27UCX-K
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS ProArt PA27UCX-K
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ProArt PA27UCX-K
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ProArt PA27UCX-K