ZyXEL XGS1250-12
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Dimensions
Width 250 mm
Height 27 mm
Depth 104 mm
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 1 Gbit speed 8
Number of LAN ports with 2.5 Gbit speed 2
Number of LAN ports with 10 Gbit speed 2
Weight
Weight 783 g
Material
Body material Metal
Operating temperature
Maximum operating temperature 40 °C