Zalman ZM600-TXII MegaMax 600W
Specifications
Performance and format
Performance 600 W
Format ATX
ATX version 2.31
Modularity No
Equipment
Features and functions Active PFC, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS
Connectors
Connectors ATX 20+4pin, CPU 4pin, Floppy 4pin, Molex 4pin, PCI-E 8pin / 6+2pin, SATA 15pin, CPU 8pin
PCI Express 8pin / 6+2pin 2pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 6pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 4pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 140 mm (14 cm)
Weight 1.68 kg (1,680 g)
Code:  UE270c3c
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si Zalman MegaMax ZM600-TXII
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte Zalman ZM600-TXII MegaMax 600W