XDP-300R-B Black
Specifications
Memory
Storage capacity 32 GB
Memory card interface Micro SDXC
Connection
Connection Jack (2.5mm), Jack (3.5mm), Micro USB
Supported formats
Supported audio formats AAC, AIF, ALAC, DFF, DSD, FLAC, mp3, WAV
Supported video formats H.264
Characteristics
Output frequency from 20 Hz
Output frequency up to 80,000 Hz
Output impedance from 16 Ohm
Output impedance up to 300 Ohm
Battery
Battery capacity 1,630 mAh
Playback time - music 16 h
Dimensions and weight
Width 128.9 mm
Height 75.9 mm
Depth 13 mm