Ubiquiti POE-48-24W
Specifications
PoE type
PoE output Passive
PoE properties
Maximum output power per port 24 W
Number of PoE ports 1 ×
Output voltage 48 V
Output current 500 mA
LAN port properties
LAN port transmission speed 100 Mbit
Number of LAN ports 1 ×
Features
Design Table
Functions LED indication
Power Supply From the network
Dimensions and weight
Width 57 mm
Height 33 mm
Depth 88 mm