Technics OTTAVA SC-C70MK2 Black
Specifications
System type
System type Active
Connections
Connection type 3.5 mm jack, CD, Digital optical, LAN (RJ-45)
Wireless features Bluetooth, Wi-Fi, Multiroom, AirPlay, Chromecast
USB 1 ×
Outputs 3.5mm Jack
Audio transmission
Bluetooth version 4.2
Supported codecs AAC, mp3, SBC
Characteristics
Frequency from 70 Hz
Frequency up to 20,000 Hz
Impedance 6 Ohm