Syrups
Syrups – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.de.
Continue
All from 26
SodaStream Energy 0,44 l
6.59 €
In stock > 10 pcs
Syrup for lemonade, container volume 440 ml, beverage production volume 9 l, dilution 1:19 - 14.98 €/1 l
SodaStream Garden Fruit 0,44 l
6.49 €
In stock > 10 pcs
Syrup for lemonade, container volume 440 ml, beverage production volume 9 l, dilution 1:19 fruit flavour - 14.75 €/1 l
SodaStream Mandarin 0,44 l
7.49 €
In stock > 10 pcs
Syrup for lemonade, container volume 440 ml, beverage production volume 9 l, dilution 1:19 fruit flavour - 17.02 €/1 l
Kitl Raspberry Syrob 500ml
6.69 €
In stock > 10 pcs
Syrup A tasteful, highly concentrated syrup made from raspberry juice and raspberry pulp, with a high fruit content - 13.38 €/1 l
Kitl Syrob Grapefruit 500 ml
5.99 €
In stock 4 pcs
Syrup Ein geschmacksvoller, hochkonzentrierter Sirup, hergestellt aus Grapefruitsaft und Grapefruit-Fruchtfleisch, mit hohem Fruchtanteil. - 11.98 €/1 l
Kitl Syrob Ingwer 500 ml
6.09 €
In stock 5 pcs
Syrup Ein hervorragender und hochkonzentrierter Sirup aus dem frisch gepressten Saft der Ingwerwurzel in Bio-Qualität - 12.18 €/1 l
Kitl Syrob Erdbeere 500 ml
6.09 €
In stock 4 pcs
Syrup Ein geschmacksvoller, hochkonzentrierter Sirup, hergestellt aus Erdbeersaft und Erdbeeren-Fruchtfleisch, mit hohem Fruchtanteil - 12.18 €/1 l
Kitl Syrob Schwarze Johannisbeere 500 ml
6.09 €
In stock > 5 pcs
Syrup Ein geschmacksvoller, hochkonzentrierter Sirup, hergestellt aus dem Saft und Fruchtfleisch von Schwarzen Johannisbeeren, mit hohem Fruchtanteil - 12.18 €/1 l
Kitl Syrob Zitrone 500 ml
6.09 €
In stock > 10 pcs
Syrup Ein geschmacksvoller, hochkonzentrierter Sirup, hergestellt aus Zitronensaft und Fruchtfleisch, mit hohem Fruchtanteil - 12.18 €/1 l
Kitl Syrob Orange 500 ml
6.09 €
In stock > 5 pcs
Syrup Ein geschmacksvoller, hochkonzentrierter Sirup, hergestellt aus Orangensaft und Fruchtfleisch, mit hohem Fruchtanteil - 12.18 €/1 l
Kitl Elderflower Syrob 500ml
5.99 €
In stock > 5 pcs
Syrup An excellent, strong, and delicious syrup made from hand-picked fresh elderflowers, which come from our own organically grown bushes. - 11.98 €/1 l
Kitl Syrob Sour Cherry 500ml
5.99 €
In stock > 5 pcs
Syrup A flavourful, highly concentrated syrup made from sour cherry juice and sour cherry pulp, with a high fruit content. - 11.98 €/1 l
Kitl Mint Syrob 500ml
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup An excellent, highly concentrated syrup made from fresh organic spearmint leaves. - 11.98 €/1 l
SodaStream MIRINDA flavour 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - MIRINDA flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; 440 ml - 13.61 €/1 l
SodaStream 7UP flavour, 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - 7UP flavouring, for making up to 9 litres of drink, recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water, contains no allergens, 440 ml - 13.61 €/1 l
SodaStream TONIC flavour 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - Tonik flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water, 440 ml - 13.61 €/1 l
SodaStream PEPSI Flavour 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - PEPSI flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; contains caffeine; 440 ml -...
SodaStream PEPSI ZERO flavour 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - Pepsi ZERO flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; sugar-free; contains...
SodaStream Energy flavour, 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - Energy flavour, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; reduced sugar content; 440 ml - 13.61 €/1 l
SodaStream MIRINDA ZERO flavour, 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - MIRINDA ZERO flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; sugar-free; 440 ml -...
SodaStream Elderflower Zero flavour, 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - Elderflower Zero flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; enriched with vitamins B3, B6 and zinc –...
SodaStream 7UP ZERO flavour, 440 ml
New arrival
5.99 €
In stock > 10 pcs
Syrup - 7UP ZERO flavouring, for making up to 9 litres of drink; the recommended dosage is 44.2 ml per 840 ml of sparkling water; contains no allergens; sugar-free; 440 ml -...
In the category Syrups on Alza.de, we currently have a total of 26 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Sirupe