Teacher Gifts
Teacher Gifts – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.de.
Continue
All from 544
ORIENTAL Powdered green tea Japan Matcha Special
18.33 €
Availability according to the items in the set
Tea - weight 500 g, volume 500 ml - 36.66 €/1 kg
Bery Jones Christmas nut and fruit mix in a tin 200g
Great price
10.90 €
Currently Unavailable
Small Gift Box - almond in chocolate, 200 g
Bery Jones pralines milk chocolate with hazelnut cream and cereal 765 g
Great price
18.90 €
Currently Unavailable
Chocolate Pralines - Italian milk pralines with hazelnut cream and cereal, perfect for a party, celebrations or home-made desserts, each piece is individually wrapped, weight 765...
BASILUR Leaf of Ceylon Radella paper 100 g
Discounted -18 %
4.99 €
6.09 €
Currently Unavailable
Tea - green, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 100 g - 0.42 €/pcs - from 49.90 €/1 kg
Organic lemongrass tea loose, 50 g
4.46 €
Currently Unavailable
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is lemon grass with a positive impact on digestion and digestion, breastfeeding and kidney and urinary tract, single-species,...
Hampstead Tea BIO Green tea with mint and liquorice 20 pcs
from
4.47 €
Currently Unavailable
Tea - Green, bags, the raw material used is liquorice and mint with a positive impact on the respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g -...
Hampstead Tea BIO Black tea with vanilla 20 pcs
from
6.73 €
Currently Unavailable
Tea - black, bags, single-species, Indian, weight 50 g - from 0.34 €/pcs - from 147.80 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Chai Oriental Spice Blend 20 pcs
from
4.73 €
Currently Unavailable
Tea - masala, bags, tea blend, Indian, weight 40 g, clove composition, cinnamon and ginger - from 1.18 €/pcs - from 129.75 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Mint Tea 20 pcs
6.39 €
Currently Unavailable
Tea - Herbal, bags, the raw material used is mint with a positive impact on immunity, respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g -...
Hampstead Tea BIO green tea 250pcs
from
33.86 €
Currently Unavailable
Tea green tea, Bio, tea bag, fairtrade certification, demeter certification, convenient packaging - from 0.14 €/pcs - from 69.80 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Herbal tea with lavender and valerian 20 pcs
from
10.83 €
Currently Unavailable
Tea fruit tea, herbal tea, tea bag, Bio, lavender tea, relaxing tea - from 2.71 €/pcs - from 396.67 €/1 kg
Hampstead Tea BIO selection of black teas 20pcs
Discounted -31 %
4.59 €
6.69 €
Currently Unavailable
Tea black tea, tea selection, Darjeeling, earl grey, Assam, English breakfast, Bio, tea bag - 0.23 €/pcs - from 114.75 €/1 kg
Hampstead Tea BIO selection of herbal and fruit teas 20pcs
52.90 €
Currently Unavailable
Tea fruit tea, herbal tea, bagged tea, organic - 2.65 €/pcs - from 1,763.33 €/1 kg
Hampstead Tea Organic rosehip tea with hibiscus 20pcs
from
7.45 €
Currently Unavailable
Tea fruit tea, herbal tea, bagged tea, fairtrade certification, organic - from 0.37 €/pcs - from 273 €/1 kg
In the category Teacher Gifts on Alza.de, we currently have a total of 544 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Dárky pro učitele
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Darčeky pre učiteľov
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Geschenke für Lehrer
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tanár ajándékok