Seasonic SS-850HT-F3
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 850 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Active PFC, Power switch
Efficiency
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 8pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 6pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm