Seasonic SS-460H2U 80+
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 460 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Detachable cables, Active PFC, Thermal speed control
Efficiency
Certification 80 PLUS
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 4pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 5pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 80 mm
Dimensions
Width 100 mm (10 cm)
Height 40 mm (4 cm)
Depth 255 mm (25.5 cm)