Seasonic Prime SSR-1000TD
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 1,000 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Active PFC, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS Titanium
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 8pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 5pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 135 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 170 mm (17 cm)
Code:  UE313k2d
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Sea Sonic Europe BV, Rietveld 7, 5258 ED Berlicum, Netherlands [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si Seasonic Prime 1000 W Titanium
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si Seasonic Prime SSR-1000TD
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte Seasonic Prime 1000 W Titanium