Seasonic Prime SSR-1000GD
Specifications
Performance and format
Performance 1,000 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Detachable cables, Active PFC, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Connectors
Connectors ATX 24pin, CPU 8pin / 4+4pin
Number of serial ATA 15-pin 12pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 5pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 135 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 170 mm (17 cm)
Code:  UE313o4
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Sea Sonic Europe BV, Rietveld 7, 5258 ED Berlicum, Netherlands [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si Seasonic Prime 1000 W Gold