Seasonic M12II-520 Evo Edition 80+ Bronze
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 520 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Detachable cables, Active PFC, Thermal speed control, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS Bronze
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 6pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 6pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 2pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 160 mm (16 cm)
Depth 86 mm (8.6 cm)