QNAP TS-883XU-RP-E2124-8G
Specifications
Storage
Number of drive bays (2.5" and 3.5") 8 ×
Supported disks
Compatible disc type 2.5" SATA SSD, 3.5" SATA HDD
Services
Supported services File Sharing (SAMBA, HFS, CIFS), FTP server, iSCSI
Performance
System memory (RAM) 8 GB (8,192 MB)
Memory type DDR4
RAM memory expandable to 64 GB (65,536 MB)
Number of RAM memory slots 4 ×
Processor frequency 3.3 GHz
Processor Intel Xeon
Use
Use Home, Company
Design Rack
Interface
USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) 6 ×
PCIe 4 ×
Features and functions
Functions Virtualization
Consumption
Typical power consumption 89.99 W
Dimensions and weight
Depth 562 mm
Height 88.3 mm
Width 482 mm