Philips AZB798T/12
Specifications
Basic parameters
Radio type Radio tape recorder
Usage Portable (with handle / compact)
Performance 12 W
Tuner type DAB+, FM
Number of presets 20 ×
Design Classic
Connection and playback
Playable media CD, USB flash drive
Inputs USB, 3,5mm Jack
Connectivity Bluetooth
Outputs 3.5mm Jack
Features and functions
Equipment Display, hours
Functions Automatic tuning, Automatic shutdown
Power Supply
Power Supply Battery, Mains-powered
Battery type Large monocell (D)
Packaging
Included Remote control
Dimensions and weight
Width 435 mm
Height 170 mm
Depth 270 mm