Panasonic RF-P150DEG-S
Specifications
Basic parameters
Radio type Classic, Transistor
Usage Portable (with handle / compact)
Performance 0.15 W
Tuner type FM, AM
Design Classic
Connection and playback
Outputs 3.5mm Jack
Power Supply
Power Supply Battery
Battery type AA
Number of batteries 2
Dimensions and weight
Width 120 mm
Height 68 mm
Depth 31 mm