Panasonic LUMIX DMC-FS35EP-S silver
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Type and function
Type Compact
Sensor
Sensor size 1/2,3"
Video
Maximum video resolution HD
Display
Display size 2.7 " (6.86 cm)
Memory and storage
Supported formats JPEG
Memory card type SD, SDHC, SDXC
Internal memory 70 MB (0.07 GB)
Battery
Battery type Battery
Inputs and outputs
Audio/Video A/V (TV Out)
Lens
Max. focal length (35mm conversion) 224 mm
Minimum focal length (35mm conversion) 28 mm