MSI Modern AM272P 12M-1202XEU
Specifications
Display
Display size 27 " (68.58 cm)
Resolution 1920 × 1080 px
Panel type IPS
Processor
Processor series Intel Core i3
Processor model number Intel Core i3 1215U Alder Lake
Processor frequency 1.2 GHz (1,200 MHz)
Core boost frequency 4.4 GHz (4,400 MHz)
Max TDP 15 W
GPU series/model
Graphics card series Intel
Model graphics cards Intel UHD Graphics
Hard Drive
Storage capacity (total) 500 GB (0.5 TB)
SSD Capacity 500 GB (0.5 TB)
Internal interface M.2 (PCIe 4.0 4x NVMe)
Number of occupied slots 2.5" 0 ×
Slots in total 2.5" 1 ×
Number of occupied slots 3.5" 0 ×
Slots in total 3.5" 0 ×
Number of occupied slots M.2 1 ×
Slots in total M.2 1 ×
Equipment
Basic equipment Bluetooth, Webcam, Wi-Fi, Speakers
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Memory
Size of operational RAM 8 GB
Memory frequency 3,200 MHz
Maximum RAM capacity 64 GB
Number of RAM slots 2 pc(s)
Number of installed slots 1 pc(s)
Outputs
USB 2.0 2 ×
USB 3.2 Gen 2 2 pc(s)
USB-C 2 pc(s)
Graphics HDMI
Other Combo Audio Jack, Kensington lock, RJ-45 (LAN)
Optical drive Without Optical Drive
Case
Width 611 mm
Height 561 mm
Depth 194 mm
Weight 7.6 kg
Operating system
Operating system Without Operating System
Package contents
Use
Assembly type All-in-one PC
Power outlet type
Colour and design
Colour Black
Wardrobe size All In One
PSU
PSU 120 W