Mean Well NDR-240-24
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 24 V
Maximum voltage 28 V
Maximum current 10 A
Maximum power 240 W
Features
Features Voltage control
Safeguards Surge protection, Short circuit protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 114 mm
Height 125 mm
Depth 63 mm