Mean Well HDR-100-48
Type of current Direct
Minimum voltage 48 V
Maximum voltage 48 V
Maximum current 1,920 mA
Maximum power 100 W
Dimensions and weight
Width 55 mm
Height 90 mm
Depth 70 mm