Mean Well HDR-100-12
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 12 V
Maximum voltage 13 V
Maximum current 7.1 A
Maximum power 85 W
Features
Features Voltage control
Safeguards Surge protection, Short circuit protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 55 mm
Height 90 mm
Depth 70 mm