Mean Well DRS-480-24
Specifications
Type
Type Switching
Construction Industrial
Output characteristic
Type of current Direct
Minimum voltage 24 V
Maximum voltage 24 V
Maximum current 20,000 mA
Maximum power 480 W
Features
Safeguards Surge protection, Short circuit protection, Overheat protection
Output connector Screw terminal
Dimensions and weight
Width 145 mm
Height 120 mm
Depth 10.5 mm