Kingston 16GB DDR4 2400Mhz Reg ECC KSM24RD8/16MAI
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Usage and type
Usage For servers
Design DIMM
Capacity
Included Modules 1 × 16GB
Size of operational RAM 16 GB
Frequency & timing
Memory frequency 2,400 MHz
Throughput 19,200 MB/s
Advanced parameters
Voltage 1.2 V
Other features ECC, Registered
Backlight colour No backlighting
Code:  DSS0375a08
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si Kingston 16GB DDR4 2400Mhz Reg ECC
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si Kingston 16GB DDR4 2400Mhz Reg ECC KSM24RD8/16MAI
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: Kingston 16 GB 2400 MHz DDR4 ECC Reg KSM24RD8 / 16mA