Paper Glue KORES
Paper Glue KORES – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.de.
Continue
All from 27
KORES Metallic glue stick 2 x 20 g
Discounted -7 %
4.89 €
5.29 €
In stock > 20 pcs
Glue stick - does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES ECO glue stick 2 x 40 g
5.49 €
In stock > 10 pcs
Glue stick contains glycerin for gentle bonding, it won't dry up, 95% natural adhesive, 85% recycled plastic, clean and smooth application, airtight closure for long life, glues...
KORES Glue Stick Pastel LOLLIPOPZ 20 g
from
2.37 €
In stock > 20 pcs
Glue stick in the Lollipopz design edition, 1 piece (random colour - mix of 4 colours), does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and...
KORES Glitter glue 5 × 10.5 ml, pastel
Amazing Deal
3.69 €
In stock > 5 pcs
Liquid paste - universal, suitable for use on wood, textile and for paper - 7.03 €/100 ml
KORES White Glue 250ml
Great price
3.69 €
In stock 1 pcs
Liquid paste - easily washable - 1.48 €/100 ml
KORES ECO glue stick 2 x 20 g
4.29 €
In stock > 10 pcs
Glue stick Contains glycerin for gentle bonding, it won't dry up, 95% natural adhesive, 85% recycled plastic, clean and smooth application, airtight closure for long life, glues...
KORES Glue stick 8 g
1.99 €
In stock > 50 pcs
Glue stick does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES Glitter glue 5 × 10,5 ml, with glitter
3.19 €
In stock > 20 pcs
Liquid paste - universal, suitable for use on wood, textile and for paper - 6.08 €/100 ml
KORES Chameleon glue stick purple 15 g
2.39 €
In stock > 20 pcs
Glue stick - universal, ensures hard connections, suitable for use on textile and for paper - 15.93 €/100 g
KORES ECO glue stick 2 x 10 g
2.19 €
In stock > 20 pcs
Glue stick contains glycerin for gentle bonding, it won't dry up, 95% natural adhesive, 85% recycled plastic, clean and smooth application, airtight closure for long life, glues...
KORES Glue stick 4 × 8 g
5.29 €
In stock > 10 pcs
Glue stick does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
KORES glue stick Children's Act of the Year, 15 g
Discounted -36 %
1.39 €
2.19 €
In stock > 50 pcs
Glue stick - glue stick for gluing paper, cardboard, photographs and light textiles, contains glycerin, water washable, easy application - 9.27 €/100 g
KORES Glue stick 2 × 15 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Glue stick - universal, ensures hard connections, suitable for use on textile and for paper - 27.27 €/100 g
KORES Magic Slime Activator 250ml
Discounted -11 %
3.99 €
4.49 €
In stock 5 pcs
Liquid paste - for the production of homemade slime - 1.60 €/100 ml
KORES ECO Universal 125ml
New arrival
3.29 €
In stock > 5 pcs
Liquid paste universal, eco-friendly 125ml, quick-lock cap for clean and easy use, solvent-free and creates a transparent film when dry, bonds paper, cardboard, light textiles,...
KORES White glue 125 ml
New arrival
2.79 €
In stock > 5 pcs
Liquid paste white PVA 125ml, fast-closing cap for clean and easy use, glues paper, cardboard, light textiles, leather, cork, wood and polystyrene - 2.23 €/100 ml
KORES ECO Gumfix 50 g
3.59 €
In stock 5 pcs
Adhesive Rubber ecological, made from naturally derived raw materials, 84 pre-cut squares, weight 50 g, for different types of surfaces, reusable - 0.04 €/1 pc(s)
KORES Glue stick 4 × 15 g
8.09 €
In stock > 10 pcs
Glue stick does not contain solvents or acids, bonds permanently in 60 seconds, leaves no residue and is water washable, easily washable, contains glycerin for gentle bonding,...
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Lepidla na papír
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Lepidlá na papier
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Papierkleber
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Papírragasztók