GIGABYTE UD1000GM PG5 (rev. 2.0)
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 1,000 W
Format ATX
ATX version 3.0
Modularity Full
Equipment
Features and functions Detachable cables, Thermal speed control, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Connectors
Connectors ATX 24pin, CPU 8pin / 4+4pin, Floppy 4pin, Molex 4pin, PCI-E 8pin / 6+2pin, SATA 15pin, 12VHPWR 16-pin
Number of EPS/CPU 4+4pin 2
Number of PCI Express 16-pin 1 pc(s)
PCI Express 8pin / 6+2pin 4pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 8pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 2pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 140 mm (14 cm)