FSP Fortron FSP300-60SGV 90+
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 300 W
Format TFX
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Connectors
Connectors ATX 24pin, CPU 4pin, Molex 4pin, SATA 15pin
Cooling system
Fan size 80 mm
Dimensions
Width 175 mm (17.5 cm)
Height 85 mm (8.5 cm)
Depth 86 mm (8.6 cm)