D-Link DES-1210-28P
Specifications
Dimensions
Width 440 mm
Height 44 mm
Depth 210 mm
Frame width 440 mm
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 100 Mbit speed 28
Material
Body material Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature -5 °C
Maximum operating temperature 50 °C
PoE properties
PoE standard 802.3af (PoE), 802.3at (PoE+)
Performance 193 W
Maximum output power per port 30 W