Cheap cleaners and Descalers for Coffee Makers
On this page you will find cleaners and Descalers for Coffee Makers at the lowest prices, more so all cleaners and Descalers for Coffee Makers ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is XAVAX Descaler 250ml marked at 2.69 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 53
XAVAX Descaler 250ml
Discounted -12 %
2.69 €
3.09 €
In stock > 20 pcs
Descaler - Preparation for rapid decalcification, rapidly biodegradable - 10.76 €/1 l
Melitta Perfect Clean Espresso
3.19 €
In stock > 20 pcs
Cleaning tablets - for espresso machines, tablets, 4x 1.8g - 0.80 €/1 pc(s)
Philips CA6700/91
Amazing Deal
4.69 €
In stock > 10 pcs
Descaler Philips and Saeco coffee machine, 1 bottle (1 cycle), limiting scale, protecting the coffee maker, extending the life of the coffee maker - 18.76 €/1 l
De'Longhi DLSC200 Decalk Care 2x 100ml
4.89 €
In stock > 10 pcs
Descaler - for effective descaling inside coffee machines, it is made of natural and high-quality raw materials, biodegradable, environmentally friendly, ensures longer life of...
De'Longhi DLSC550 Multiclean
4.89 €
In stock > 10 pcs
Coffee Machine Cleaner - for cleaning the milk decanter circuit, effectively cleans the outer or removable parts of all coffee machines, disinfectant and antibacterial, gentle on...
KRUPS F05400 Descaling Agent
Great price
from
4.06 €
In stock > 10 pcs
Descaler - for Krups coffee machines, descaling Thermoblock and brewing unit, also suitable for kettles, package contains 2 bags - from 2.03 €/pcs
Maxxo BIO Descaler
from
4.19 €
In stock > 20 pcs
Descaler - BIO degradable, universal, 250ml - from 22.12 €/1 l
AQUALOGIS Cleaneo - 10pcs Cleaning tablets
5.89 €
In stock > 10 pcs
Cleaning tablets Aqualogis Cleaneo cleaning tablets to protect your coffee machine will ensure a better coffee aroma and longer machine life. Designed for all coffee machines....
De'Longhi DLSC551 Softball
5.99 €
In stock > 10 pcs
Descaler - anti-limescale ball spheres, reduces water hardness, 2 pcs in package - 3 €/pcs
XAVAX Premium Descaler, 500ml
5.99 €
In stock > 10 pcs
Descaler descaler from kettle and coffee maker - 11.98 €/1 l
XAVAX degreasing/cleaning tablets 10 pcs
6.19 €
In stock > 10 pcs
Coffee Machine Cleaner - degreasing cleaning tablets for coffee machines and other equipment, 10 pcs
Xavax Scale trap, 2 pcs
6.79 €
Currently Unavailable
Descaler for kettles, kettles for heating water, etc, stainless steel, 2 pcs, stainless steel rings to prevent limescale build-up in kettles and water kettles, easy to use, an...
SIEMENS TZ80001A
Great price
7.39 €
In stock > 10 pcs
Cleaning tablets - Cleaning tablets 10 pcs - 0.74 €/1 pc(s)
De'Longhi DLSC552 Cleaning Tablets
7.59 €
In stock > 10 pcs
Cleaning tablets to remove coffee oils and deposits, highly effective and non-corrosive, for the maintenance of lever espresso machines with the appropriate function, for De'Longhi...
BOSCH Tassimo TCZ6004
from
5.80 €
In stock > 10 pcs
Descaler - in tablets for coffee makers, 4pcs in a package - from 1.45 €/pcs
AQUA CRYSTALIS AC-DSCLR750 Universal Liquid Descaler 750 ml
7.90 €
In stock > 10 pcs
Descaler - suitable for coffee machines, kettles and steam ovens, removes limescale, extends the life of the instruments, odorless, material-friendly, easy to use - 10.53 €/1 l
SAECO Cleaning tablets for the steam unit
7.97 €
Currently Unavailable
Cleaning tablets - for cleaning the coffee machine, removes coffee oil and grease, 10 pcs per pack - 0.80 €/1 pc(s)
SENCOR SESXD 001 1 l
7.99 €
In stock > 10 pcs
Descaler - liquid, highly concentrated, multi-purpose, non-foaming descaler, rust and mineral deposits, suitable for coffee machines, espresso, kettles, boilers, heaters, irons,...
SIEMENS TZ80002A
Great price
7.99 €
In stock > 10 pcs
Descaler - Descaling tablets 3 pcs - 2.66 €/pcs
Siguro Liquid Descaler UniDecalc 500 ml
Great price
from
7.63 €
In stock > 10 pcs
Descaler - universal liquid descaler, made from natural, high-quality ingredients that are gentle on appliances; suitable for all types of coffee machines and for descaling...
Cafetto Renew 6 × 25g
9.29 €
On the way > 5 pcs
Expected 30/10/2026
Descaler - powdered descaler, removes limescale, safe for coffee machines and kettles, 100% organic, without phosphates, biodegradable, 6 × 25 g
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Odvápňovače a čističe kávovarů
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Odvápňovače a čističe kávovarov
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Kaffeemaschinen-Entkalker
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Vízkőoldók és tisztítók kávéfőzőkhöz