Interested in reviews of 65" LG OLED65A1? It got 4.5 out of 5 stars from our customers. Find specific customer reviews of 65" LG OLED65A1 below. We will appreciate if you also share your experiences with 65" LG OLED65A1 after purchasing.
it' s a relatively cool TV with great features, only the price is a bit discouraging
Super size
functionality
nice colours
Thin
more expensive
0 ×Report
Automatic translation
Josef, Mikulčice
Rated 14/01/2022, variant 65" LG OLED65A1
Verified purchase
50Hz doesn't matter unless you have 100Hz next to it to compare - I don't have a TV but for gaming so I don't see how a 50Hz panel there matters
A little sound, but that will be solved by a soundbar)
0 ×Report
Automatic translation
Anonymous customer
Rated 04/01/2022, variant 65" LG OLED65A1
Verified purchase
A large part of the functions of television are not supported in the Czech Republic.
Beautiful picture
Good sound
Very hilarious controls
Incredibly thin
Google Assistant is not supported
Alexa is not supported
The LG Thing app is rather dumb and runs in slow motion.
Pavel, Doubravčice
Rated 30/12/2021, variant 65" LG OLED65A1
Beautiful picture
Simple pairing with Apple
The bracelet
Nothing yet.
Petr, Praha 8
Rated 12/12/2021, variant 65" LG OLED65A1
Image clarity
OLED!
Size 65"
Thin and beautiful
Connectivity
Easy setup
Maybe the sound could be a little better
Peter, Bratislava
Rated 25/11/2021, variant 65" LG OLED65A1
Price
Picture
No point in buying nanocel at 1000 for oled
Good sound even without soundbar
50 Hz is quite sufficient. I don't play games
Slower menu
Ondřej, Praha 5
Rated 21/11/2021, variant 65" LG OLED65A1