Zalman GigaMax ZM750-GVII
Specifications
Performance and format
Performance 750 W
Format ATX
ATX version 2.31
Equipment
Features and functions Active PFC, Thermal speed control, Power switch, DC-DC converters
Efficiency
Certification 80 PLUS Bronze
Connectors
Connectors ATX 20+4pin, CPU 8pin / 4+4pin, Floppy 4pin, Molex 4pin, PCI-E 8pin / 6+2pin, SATA 15pin
PCI Express 8pin / 6+2pin 4pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 5pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 3pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 140 mm (14 cm)