Ubiquiti POE-24-12W-G-WH
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
PoE properties
Maximum output power per port 24 W
Number of PoE ports 1 ×
Output voltage 24 V
Output current 1,000 mA
LAN port properties
LAN port transmission speed 1 Gbit
Number of LAN ports 2 ×
Features
Design Table
Functions LED indication
Power Supply From the network
Dimensions and weight
Width 57 mm
Height 33 mm
Depth 88 mm