Ubiquiti POE-24-12W-5P (5-pack)
Specifications
PoE type
PoE output Passive
PoE properties
Performance 12 W
Number of PoE ports 1 ×
Output voltage 230 V
Output current 0.5 mA
LAN port properties
LAN port transmission speed 1 Gbit
Number of LAN ports 1 ×
Features
Design Table
Functions LED indication
Power Supply From the network
Minimum operating temperature -10 °C
Maximum operating temperature 60 °C
Dimensions and weight
Width 44 mm
Height 29 mm
Depth 87 mm