TP-Link TL-SF1005LP
Specifications
Type
Switch type Unmanaged
Design Desktop
Use Home, Company, Camera systems
Functions
Functions PoE
Switching layer L2
Functions for camera systems Priority mode, Extended mode
Ports
RJ-45 5 ×
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 100 Mbit speed 5
PoE properties
PoE standard 802.3af (PoE)
Performance 41 W
Maximum output power per port 15 W
Number of PoE ports 4 ×
Features
Power Supply From the network
Speed
Switching capacity 1 Gb/s
Packet capacity (64B packets, in million of packets) 0.74 Mpps
Dimensions
Width 100 mm
Height 25 mm
Depth 98 mm
Material
Body material Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature 0 °C
Maximum operating temperature 40 °C