Teacher Gifts
Teacher Gifts – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.de.
Continue
All from 544
LEGO® Botanicals 11502 Sunflower Bouquet
48.90 €
In stock > 5 pcs
LEGO Set for adults, suitable from the age of 18 years, theme: Flowers, Valentine's Day and Easter, launched in 2026 - new releases, 686 pc(s)
Bery Jones Salted Caramel Almonds 500g
Great price
12.90 €
In stock > 10 pcs
Nuts - almond in chocolate, 500 g - 25.80 €/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Covered Almonds 500g
Great price
12.70 €
In stock > 10 pcs
Nuts - roasted almond kernels coated in high-quality dark chocolate (78%) with a cocoa solids content of at least 38%, a perfectly balanced combination of crunchiness and intense...
Bery Jones Peanut lumps in salted caramel 500g
Great price
12.50 €
In stock > 10 pcs
Nuts - peanuts in chocolate, 500 g - 25 €/1 kg
Bery Jones Roasted chilli corn 500 g
Great price
4.49 €
In stock > 20 pcs
Corn - intense delicious taste and great crunch, provides the body with quick and easily available energy, in an eco-friendly resealable package, weight 500 g - 8.98 €/1 kg
Bery Jones Roasted corn with honey 500 g
Great price
4.49 €
In stock > 20 pcs
Corn - intense delicious flavour and great crunch, unique combination of honey and mustard, provides the body with quick and easily accessible energy, in eco-friendly resealable...
LEGO® Botanicals 11504 Shovel
44.90 €
In stock > 5 pcs
LEGO Set for adults, suitable from the age of 18 years, theme: Flowers, launched in 2026 - new releases, 474 pc(s)
LEGO® Botanicals 11508 Daisies
11.90 €
In stock > 10 pcs
LEGO Set for children, suitable from the age of 9 years, theme: Flowers and Easter, launched in 2026 - new releases, 133 pc(s)
LEGO® Botanicals 10374 Bouquet of Pink Roses
48.90 €
In stock > 5 pcs
LEGO Set for adults, suitable from the age of 18 years, theme: Flowers, launched in 2025, 789 pc(s)
Tarlton Green Love Soursop & Rose petals paper 100 g
Discounted -5 %
4.99 €
5.29 €
In stock > 10 pcs
Tea - 0.42 €/pcs - from 49.90 €/1 kg
LEGO® Botanicals 11506 Swinging Plants
15.90 €
In stock > 10 pcs
LEGO Set for children, suitable from the age of 9 years, theme: Flowers, launched in 2026 - new releases, 253 pc(s)
Bery Jones almonds in strawberry yoghurt 200g
Great price
8.99 €
In stock > 10 pcs
Nuts - original recipe of almonds in strawberry yoghurt, in a stylish resealable kraft bag, perfectly balanced taste of almonds and yoghurt, containing a variety of minerals...
English Tea Shop Gift Set of Christmas Figures for the Tree 20g, 10 pcs Organic ETS10
7.79 €
In stock 4 pcs
Tea - organic, British brand, gift set, 5 flavours, tea mix - 0.39 €/pcs - from 389.50 €/1 kg
Bery Jones Dark Chocolate Coffee Beans 500g
Great price
11.90 €
In stock > 10 pcs
Chocolate - crisp texture and distinctive taste, balanced combination of the bitterness of high-quality dark chocolate (90%) with a coffee solids content of at least 38% and a...
LEGO® Botanicals 11511 Water Lilies
29.90 €
In stock > 5 pcs
LEGO Set - For children aged 9 and over, LEGO® Botanicals series, release year 2026 – new for 2026, set contains 259 pieces
English Tea Shop Decaffeinated 20 pcs, Organic
Discounted -5 %
3.39 €
3.59 €
In stock > 20 pcs
Tea - black, bags, single species, Sri Lankan, weight 40 g - 0.17 €/pcs - from 84.75 €/1 kg
LEGO® Botanicals 11513 Dark Flower Arrangements
74.90 €
In stock > 5 pcs
LEGO Set - for adults, suitable for ages 18+, LEGO® Botanicals series, launched in 2026 - new, package contains 562 pieces
Bery Jones Salted Caramel Almond 250g
Great price
7.99 €
In stock > 10 pcs
Nuts - almond in chocolate, 250 g - 31.96 €/1 kg
BASILUR White Tea Assorted 40 sachets, packed
Discounted -11 %
10.49 €
11.90 €
In stock > 10 pcs
Tea - white, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g - 0.26 €/pcs - from 174.83 €/1 kg
Hampstead Tea BIO black tea English Breakfast 250pcs
from
33.86 €
In stock 2 pcs
Tea black tea, Bio, tea bag, fairtrade certification, English breakfast, convenient packaging - from 63.45 €/1 kg
Basilur Carnival Winter Festival 75 g sheet
Discounted -13 %
13.79 €
15.90 €
In stock > 5 pcs
Tea - black, tea blend, weight 75 g - 183.87 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Assorted 60 sachets, cover
Discounted -15 %
10 €
11.90 €
In stock > 5 pcs
Tea - Black, bags, tea set, Sri Lankan, weight 120 g, composition cranberry, raspberry, sea buckthorn and currants - 0.17 €/pcs - from 83.33 €/1 kg
In the category Teacher Gifts on Alza.de, we currently have a total of 544 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Dárky pro učitele
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Darčeky pre učiteľov
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Geschenke für Lehrer
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tanár ajándékok