Seasonic SS-500ET-F3
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 500 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Active PFC, Power switch
Efficiency
Certification 80 PLUS Bronze
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 4pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 5pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 151 mm (15.1 cm)
Height 87 mm (8.7 cm)
Depth 141 mm (14.1 cm)